URODA

Jak dbać o dłonie?

Dłonie bez wątpienia są wizytówką każdego człowieka. Delikatna skóra rąk każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które prowadzą do jej popękania, przesuszenia i podrażnienia. Codzienna troska o jej nawilżenie oraz poddawanie jej zabiegom regeneracyjnym z pewnością pozwoli zachować im młodzieńczy i estetyczny wygląd. Jak dbać o skórę rąk?

kobiece_dlonie

Pielęgnacja dłoni – dlaczego jest ważna?

Nasze dłonie pokryte są cienką warstwą naskórka. Na jego powierzchni obecne są jedynie nieliczne gruczoły łojowe i potowe, dlatego dłonie pozbawione są naturalnej warstwy ochronnej, czyli bariery hydrolipidowej. Na pogorszenie ich kondycji wpływa wiele czynników, takich jak:

  • częste mycie silnymi detergentami,
  • kontakt z substancjami chemicznymi,
  • narażenie na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych,
  • kontakt z zanieczyszczeniami,
  • ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

Na skutek działania szkodliwych czynników nasze ręce często staja się suche, szorstkie oraz podrażnione. Dodatkowo, na ich powierzchni pojawiają się suche skórki, które prowadzą do pękania, a tym samym przerwania ciągłości naskórka. Doskonałym sposobem na walkę z nieestetycznie wyglądającą skórą naszych dłoni jest ich codzienne nawilżanie oraz wykonywanie zabiegów, które poprawią ich stan.

Jak dbać o dłonie? – zabiegi pielęgnacyjne

Codziennie prezentujemy nasze dłonie w różnych sytuacjach. Aby skutecznie walczyć z ich suchością, rozdwajającymi się paznokciami oraz podrażnieniami warto wypróbować kilka sposobów, które pomogą zachować im promienny wygląd. 

Krem do rąk do podstawa!

Codzienne, wielokrotne mycie dłoni warto przeprowadzać za pomocą delikatnych mydeł, które nie zawierają silnie drażniących detergentów, jak na przykład SLS. Doskonałym produktem dla naszych rąk jest zastosowanie środków myjących z olejami, które już na etapie mycia będą działały pielęgnująco. Po każdym kontakcie z wodą i mydłem skóra dłoni staje się odwodniona. Bardzo ważna jest aplikacja dobrego kremu do rąk, który pomoże odżywić i zregenerować podrażniony naskórek.

Ochrona skóry rąk

Sprzymierzeńcem w walce z podrażnionym naskórkiem są rękawiczki ochronne. Częsty kontakt z detergentami, na przykład do czyszczenia i mycia powierzchni użytkowych może skończyć się silnym podrażnieniem i zaczerwienieniem. Do wszelkich prac domowych warto zakładać rękawiczki lateksowe lub winylowe, które osłonią naszą skórę przed działaniem toksycznych i chemicznych substancji.

Peeling naskórka i maska odżywcza

Raz w tygodniu warto zafundować dłoniom domowe spa. Pierwszym zabiegiem, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka jest peeling. Możemy wykonać go samodzielnie, dzięki połączeniu cukru i oliwy. Drobinki cukru wmasowane w skórę pomogą usunąć warstwę rogową skóry, dzięki czemu dłonie staną się miękkie i podatne na wnikanie substancji aktywnych. Kolejnym etapem domowego spa powinno być nałożenie maski regenerującej na kilkanaście minut, która dogłębnie nawilży dłonie i dostarczy im witamin i minerałów.

Pielęgnacja skóry rąk pozwoli uniknąć ich przedwczesnego starzenia oraz nadmiernego przesuszenia. Pamiętajmy o regularnej aplikacji kremu do rąk oraz myciu ich delikatnymi produktami, co pozwoli ochronić je przed utratą wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *