URODA

Jak pielęgnować skórę zimą?

Zima to wyjątkowo trudny czas dla naszej skóry. Siarczyste mrozy, gwałtowne zmiany temperatur oraz wszechobecne zanieczyszczenie powietrza negatywnie odbijają się na kondycji naszej cery. W tym okresie możemy zauważyć pieczenie skóry, jej pogorszony wygląd oraz wysychanie. Aby zminimalizować niekorzystny wpływ zimowej aury na naszą twarz i całe ciało, powinnyśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jakimi zasadami należy kierować się przy codziennym dbaniu o skórę w zimowym sezonie?

Jak pielęgnować skórę zimą?

Dopasujmy kosmetyki do pory roku

Mróz, wiatr oraz suche powietrze w krótkim czasie prowadzą do przesuszenia skóry i jej łuszczenia się. W zimowym sezonie naszym podstawowym kosmetykiem powinien stać się intensywnie nawilżający krem. Wskazane, by był on bogaty w substancje zatrzymujące wodę w skórze, takie jak kwas hialuronowy czy ceramidy. Powinien on także zawierać składniki łagodzące podrażnienia (aloes, alantoina, rumianek) oraz antyoksydanty (koenzym Q10, olej arganowy czy witaminę E). Optymalnie dobrany kosmetyk zapewni wysoko poziom nawilżenia cery, chroniąc ją przed przesuszeniem oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Pamiętajmy także o stosowaniu łagodnych preparatów oczyszczających, które skutecznie usuną makijaż i zanieczyszczenia, a zarazem nie wysuszą niepotrzebnie naskórka. Zimą niezbędne będzie równie używanie odżywczych balsamów lub olejków do całego ciała, które nawilżą i zabezpieczą przed utratą wilgoci narażoną na przesuszenie skórę.

Unikajmy gorących kąpieli i gruboziarnistych peelingów

W zimowym sezonie wskazane jest unikanie gruboziarnistych peelingów, które złuszczają naturalną barierę ochronną skóry. Kosmetyki z rozdrobnionymi pestkami brzoskwiń czy łupinami migdałów mogą niepotrzebnie podrażnić wysuszoną cerę, czyniąc ją jeszcze bardziej wrażliwą na działanie mrozu czy wiatru. Zamiast nich sięgnijmy po preparaty z kwasami AHA lub peeling enzymatyczny, który delikatnie usunie martwy naskórek. Zimą warto także znacząco ograniczyć lub nawet wyeliminować gorące kąpiele. Choć długotrwałe przesiadywanie w wodzie o wysokiej temperaturze skutecznie rozgrzeje nas w mroźne dni, jest ono jednak wyjątkowo niekorzystne dla skóry całego ciała. Usuwa bowiem naturalny płaszcz ochronny sprawiając, że naskórek staje się znacznie bardziej podatny na przesuszenie, pieczenie i podrażnienia. Zamiast gorących kąpieli stosujmy szybki prysznic w wodzie o umiarkowanej temperaturze.

Zastosujmy profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Zima to doskonały okres na przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych – zarówno w gabinecie, jak i domowym zaciszu. W tym czasie warto zdecydować się na złuszczanie skóry kwasami, laserem lub w sposób mechaniczny. Pomoże ono uporać się z rozszerzonymi porami, zmarszczkami i przebarwieniami, zapewniając odświeżoną i odżywioną cerę nawet po zimowym sezonie. Decydując się na takie zabiegi pamiętajmy o ochronie twarzy za pomocą wysokiej jakości kremów z filtrem oraz preparatów regenerujących, które dodatkowo wzmocnią efekty przeprowadzonej kuracji.

Pielęgnacja skóry w zimowym sezonie znacząco różni się od sposobów dbania o cerę w okresie letnim. W tym czasie warto stosować intensywnie nawilżające kosmetyki oraz korzystać z profesjonalnych zabiegów, a zarazem unikać podrażniających preparatów i kąpieli w gorącej wodzie. Dzięki temu nasza skóra łatwiej zniesie wymagające, zimowe warunki, utrzymując dobrą kondycję i świeży wygląd przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *