RODZINA

Wakacje nad morzem z dziećmi bez tajemnic

Odpoczynek na słonecznej plaży, relaks na świeżym powietrzu. Wizja zbliżających się wakacji cieszy i napawa optymizmem. Rodzice, którzy wyjeżdżają z małymi dziećmi, inaczej podchodzą do planowania podróży. W tym wypadku koniecznie trzeba wziąć potrzeby i wymagania malucha, które wcale nie są niewielkie. Co zabrać ze sobą nad morze podróżując z dzieckiem? O czym warto pamiętać?

Wakacje z dzieckiem nad morzem

Po pierwsze apteczka

Wyjeżdżając z maluchem, trzeba koniecznie zabrać ze sobą leki. Niestety, szczególnie w małych miejscowościach turystycznych dostęp do opieki medycznej jest znacznie ograniczony, warto więc zabrać ze sobą podstawowe lekarstwa, dzięki czemu w razie potrzeby będziemy mogli zacząć działać. Oprócz leków, które maluchowi podajemy przewlekle, jeżeli takie przyjmuje, warto zabrać kilka innych, podstawowych:

  • lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy (preparat oparty na paracetamolu lub ibuprofenie, a najlepiej oba)
  • syrop przeciwalergiczny (np. krople Fenistil, wapno)
  • lek na drogi moczowe (np. Żuravit Junior)

Te trzy podstawowe grupy leków powinny nam zawsze towarzyszyć w każdej podróży, dostępne są w każdej aptece bez recepty. Niestety maluchy chorują w najmniej spodziewanych momentach.

Właściwy dobór miejsca pobytu

Przed dokonaniem rezerwacji obiektu warto sprawdzić, czy dysponuje on atrakcjami dla dzieci. Przede wszystkim, czy dostępny jest plac zabaw. Duże ośrodki bardzo często organizują także animacje dla dzieci, najczęściej od 5 lat, to znacznie ułatwia wypoczynek rodzicom, dając im czas wolny, jest też niemałą atrakcją dla dzieci. Jeżeli na ośrodku, do którego się wybieramy, nie ma żadnych atrakcji, warto na własną rękę poszukać interesujących dla dziecka zabaw, zabrać z domu jego zabawki i gry. Jeżeli dziecko będzie się nudziło, wyjazd nie będzie udany ani dla niego, ani dla opiekunów.

Mały plażowicz

Z założenia podczas wyjazdu nad morze, znaczną część dnia będziemy spędzać na plaży. Dlatego konieczne jest zaopatrzenie się w kilka drobiazgów, które to ułatwią. Nawet jeżeli dziecko nie korzysta już na co dzień z wózka, odbywa się to raczej okazjonalnie, na wyjazd zawsze warto go zabrać – spacer na oddaloną plażę z naręczem akcesoriów, może być męczący dla dorosłego, tym bardziej i dla dziecka. Znacznie łatwiej będzie nam się poruszać, z wózkiem, do którego maluch będzie mógł wsiąść, w razie potrzeby. Zawsze warto zabrać ze sobą duży koc, nie ma co liczyć, że maluch będzie grzecznie siedział na leżaku – na kocu będzie mu wygodniej, będzie mógł się bawić, a razie potrzeby wygodnie zdrzemnąć. Koniecznie zbierzmy też dziecku zabawki do piasku, które skutecznie zajmą go zabawą na długi czas. Warto też pomyśleć o dużym okryciu kąpielowym, w przypadku dzieci bardzo dobrze w tym celu sprawdzają się ręczniki bambusowe.

Tak ważna ochrona

Podczas długotrwałego przebywania na świeżym powietrzu, nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej. W innym wypadku, kiedy skóra malucha ulegnie poparzeniu, będziemy zmuszeni spędzić znaczną część urlopu w pokoju. Warto więc zaopatrzyć się w wysokiej jakości krem z filtrem SPF 50. Dla dzieci najlepiej sprawdzają się kosmetyki mineralne, które na pewno nie podrażnią delikatnej skóry.

Przed wyjazdem z dzieckiem warto poświęcić też trochę czasu i sprawdzić dostępne w okolicy celu naszej podróży atrakcje, które zainteresują rodziców, jak i dziecko. W ten sposób wyjazd będzie atrakcyjniejszy, będzie to też ciekawa alternatywa w chwili, kiedy pogoda nie pozwoli na plażowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *