RODZINA

Kalosze piankowe dla dzieci – czy warto się na nie zdecydować?

Nie istnieje zła pogoda na spacer, wystarczy tylko odpowiednio dopasować ubiór do pogody panującej na zewnątrz. I dlatego warto wyposażyć swoją pociechę w odzież do zadań specjalnych. A takim elementem stroju są bez wątpienia kalosze. W ostatnim czasie, coraz więcej rodziców decyduje się na kalosze wykonane z pianki. Czy to dobry wybór? I jak wybrać najlepsze? Poniższy poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości.

kalosze_dla_dzieci

Pianka – materiał idealny na kalosze

Wybór kaloszy dla dzieci to bardzo ważna sprawa. Jest to bowiem obuwie, które zakłada się w deszczowe, mokre i chłodne dni. Od jego jakości zależy zaś komfort i bezpieczeństwo pociechy. Musi być wodoodporne, chronić przed chłodem, a jednocześnie być elastyczne i cechować się wysoką amortyzacją. Dawniej, najpopularniejszym rodzajem kaloszy były te wykonane z gumy. Obecnie, sporym zaufaniem rodziców cieszą się również kalosze piankowe. Czym się charakteryzują? Materiał, który jest używany do produkcji takiego obuwia to pianka EVA (Ethylene Vinyl Acetate), spienione tworzywo, które jest lekkie i wodoodporne. Pianka EVA jest od wielu lat, z powodzeniem, wykorzystywana w podeszwach butów sportowych, między innymi ze względu na jej właściwości izolacyjne oraz niewielką wagę. Z tych samych powodów wydaje się najlepszym materiałem na kalosze dziecięce.

Właściwości piankowych kaloszy dla dzieci

Beztroskie bieganie w deszczu lub skakanie po kałużach to ulubione dziecięce zabawy. Będą one znacznie przyjemniejsze, jeśli obuwie będzie wygodne i lekkie. Kalosze wykonane z pianki – w przeciwieństwie do tych gumowych – ważą niewiele, przez co będą komfortowe nawet podczas długiego i intensywnego użytkowania. Jakie jeszcze zalety posiadają kalosze piankowe dla dzieci?

  • ochrona przed chłodem – doskonale izolują stopy od temperatury panującej na zewnątrz, sprawdzą się nawet podczas mrozów, a jednocześnie nie powodują pocenia i przegrzewania stóp
  • wodoodporność – pianka jest całkowicie nieprzemakalna
  • wysoka amortyzacja – wzmocniona podeszwa pozwala na komfortowe użytkowanie w każdych warunkach
  • miękkość i elastyczność – pianka dopasowuje się do stopy dziecka oraz nie ogranicza ruchów stóp.

Posiadając kalosze z pianki, dziecko może więc swobodnie biegać i bawić się bez uczucia sztywności, które często pojawia się podczas korzystania ze sztywnego obuwia gumowego.

Kiedy najlepiej sprawdzą się piankowe kalosze?

Kalosze przydadzą się dzieciom o każdej porze roku, nawet latem podczas deszczowych dni. I choćby dlatego warto zdecydować się na kalosze piankowe. Ze względu na ich właściwości, będą one odpowiednie zarówno podczas cieplejszych miesięcy, jak i w trakcie najsilniejszych mrozów. Pianka nie przeszkodzi jednocześnie w dziecięcej zabawie, zapewniając pociesze swobodę ruchów, suchość i ciepło. Kupując kalosze, należy pamiętać też o kilku, dodatkowych sprawach:

  • rozmiar obuwia powinien być dobrze dobrany do dziecka: w za dużych dziecko może się potykać, za małe zniekształcą stopę (trzeba przy tym uwzględnić grubość skarpet)
  • ze względu na kwestie technologiczne, kalosze piankowe mogą być tylko jednokolorowe, nie posiadają również wzorów
  • pragnąć jeszcze bardziej ochronić pociechę przed mrozem, można zdecydować się na kalosze z pianki ze specjalną wkładką
  • ciekawym dodatkiem jest też ściągacz, który pozwoli dopasować kalosze do łydek dziecka, zabezpieczając przed przedostaniem się wilgoci do środka
  • kalosze piankowe są podatne na uszkodzenia mechaniczne: lepiej poinformować o tym dziecko, zanim rozpocznie szaloną zabawę.

Decydując się na kalosze dla dziecka wykonane z pianki, można być spokojnym o bezpieczeństwo stóp pociechy. Na pewno będą stanowiły świetne wsparcie w beztroskiej zabawie. To znakomity wybór dla dzieci w każdym wieku, począwszy od maluchów, aż po nastolatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *