RODZINA

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Ten jeden, jedyny wspaniały dzień, o którym śni niemal każda dziewczynka, odkąd poznała bajki o księżniczkach i książętach. Każda z nas chciałaby, by podczas tego wyjątkowego dnia wszystko było idealne, wspaniałe. W dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiada sala weselna – idealna organizacja pracy, przepyszne posiłki, często przesądzają o tym, czy impreza jest udana. Czym warto kierować się przy wyborze sali weselnej?

sala_weselna

Opinie, zdania, oceny

Nie ma lepszej reklamy dla Sali weselnej, niż zadowoleni młodzi i ich goście. Wiele z par młodych decyduje się na wybór określonego miejsca dla ich uroczystości, po spędzeniu udanej imprezy w jednym z takich miejsc. Jeżeli przyszli państwo młodzi bawili się jako goście i są zadowoleni po imprezie, jedzenie im smakowało, a zabawa trwała do rana, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sami zdecydują się na wybór tej samej sali. Współcześnie większość z nas wiele decyzji zakupowych, co do wyjazdu na wczasy, czy wielu innych opiera na opiniach, które możemy przeczytać w sieci. Tym sposobem możemy szybko poznać słabe, jak i mocne strony danej sali.

Lokalizacja

Możliwość szybkiego i bezproblemowego dojechania z miejsca zaślubin do sali, gdzie będzie odbywało się wesele, jest bardzo ważna. Jeżeli młodzi zdecydowani są na wybór miejsca zaślubin i sali oddalonej znacznie od miejsca zamieszkania obojga, konieczne może okazać się zapewnienie noclegu dla gości, co może wiązać się z dużym kosztem. Dobrze, jeżeli wybrana sala weselna usytuowana jest w cichym i spokojnym miejscu, gdzie zabawa do białego rana nie będzie nikomu przeszkadzać. Najlepiej, kiedy teren wokół sali jest pięknie zagospodarowany, będzie to nie tylko cudownym tłem do zdjęć, goście zmęczeni zabawą lubią wyjść do ogrodu i się odprężyć.

Posiłki planowane

Podczas zabawy weselnej, kiedy najczęściej alkohol leje się strumieniami, bardzo ważne jest właściwe zaplanowanie posiłków. Na początek, po powitaniu młodych na sali podawany jest dwudaniowy obiad. Kolejne posiłki najczęściej zaplanowane są z dwu, dwu i półgodzinnymi odstępami. Dzięki temu nawet podczas szaleństw na parkiecie nikt nie będzie głodny. Warto też dopilnować, by tort nie był podawany bezpośrednio przed ani po żadnym posiłku, wtedy goście chętniej go zjedzą.

Rozmiar ma znaczenie

Bardzo ważną cechą, na którą musimy zwrócić uwagę, szukając sali weselnej, jest jej wielkość, która musi być ściśle dopasowana do ilości zaproszonych gości. Na sali nie może być tłoczno, każdy potrzebuje określonej przestrzeni do zabawy i tańca. Z drugiej strony urządzenie wesela na zbyt dużej na naszą ilość gości Sali, spowoduje wrażenie pustki, co będzie bardzo niekorzystnie wyglądać na zdjęciach. Dlatego, zanim zdecydujemy się na wybór, warto odwiedzić kilka miejsc podczas zabawy innej pary i dyskretnie podejrzeć, jak się ma ilość gości do miejsca na parkiecie, czy swobody siedzenie przy stole.

Współcześnie wiele par rezygnuje z nagrania weselnego, wybierając jedynie zdjęcia z uroczystości. Warto więc przejrzeć dostępne na sali weselnej fotografie i wybrać taki wystrój, ozdoby, dodatki, które naszym zdaniem prezentują się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *